Abhazya Dışişleri Abhazfed ile İş Birliği Protokolü İmzaladı

Mart 19, 2014 773 0

Abhazya Cumhuriyetinde Dışişleri Bakanlığında yapılan resmi törene Dışişleri Bakanı Viaçeslav Çirikba, Türkiye ve Ortadoğu Bölümü Başkanı Inar Gitsba, Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Cengiz Koç, Genel Başkan Yardımcısı

Atilla Sağım ve Federasyon Denetleme Kurulu Üyesi Ahmet Ceylan katıldılar.

Protokol töreninde açıklamalarda bulunan Abhazya Dışişleri Bakanı Viaçeslav Çirikba Türkiye'de faaliyet gösteren Abhaz Dernekleri Federasyonu ile yapılan çalışmalarda yeni bir aşamaya giriyoruz ve eminim ki çalışmalarımız Federasyonun yanı sıra Diaspora ve tarihi anavatan arasındaki ilişkilerin güçlenmesine de katkıda bulunacaktır. Ortak ve ana görevimiz Türkiye'deki Abhaz Diasporası ile ilişkilerin gelişmesi ve güçlenmesiyle birlikte Türkiye ile ilişkilerin iyi bir şekilde tesis edilmesidir. Ülkelerimiz arasında iyi bir ticaret, kültürel ve insani ilişkilerin olması bizim için son derece önemlidir dedi.

Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Cengiz Koç ise konuşmasında "Türkiye'de yaşayan Abhazların kendi adını taşıdıkları Abhazya Cumhuriyeti ile ilişkilerimizi kültürel siyasal ekonomik zeminde geliştirmek için federasyonumuzun yapılandırmasına çok dikkat ettik, önümüzdeki zamanda her alanda çalışmalarımız olacağı gibi Türkiye ve Abhazya arasında iyi bir köprü görevini yerine getireceğiz. Abhazya ve Türkiye arasında geçmişten günümüze siyasi, kültürel ve ekonomik olarak hep iyi ilişkiler oldu şimdi bu köklü dostluğumuzu daha üst seviyelere çıkarma zamanı biz Federasyon olarak hazırlıklarımıza hızlı bir şekilde başladık, Abhaya Dışişleri Bakanlığımızla imzaladığımız iş birliği protokolü ile bundan sonra yol haritamızdaki hedeflerimiz daha net ortaya çıkmış oldu." dedi.

Kaynak: sondakika.com

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Hakkımızda

ÇerkesyaCerkesya.org Çerkesler ve Kafkasya hakkında güncel haberler, Çerkes Kültürü ile ilgili her türlü görsel ve yazılı materyallerin bir arada bulunduğu, Çerkes Kültürünü gelecek nesillere aktarmayı amaç edinmiş hiç bir kurum ve kuruluşla bağı olmayan sadece Kuzey Kafkasya Halklarına taraf bir portaldır.

Çok Okunanlar

Çerkesler Türk mü?

Ara 02, 2018 Rate: 0.00

Kabardey Aile Armaları

Oca 25, 2019 Rate: 0.00

Abzeh Aile Armaları

Oca 26, 2019 Rate: 0.00

Post Gallery