Adıgey’de Kafkasya Sürgünü Programı Hazırlıkları Başladı

Mart 25, 2016 810 0

17 Mart’ta Adıgey Milli İşler, Yurttaşlarla ve Medya ile İlişkiler Komitesi’nde, 19. yüzyılda Kafkasya’da yaşanan savaşların kurbanlarının 152. yıldönümü anma programı hazırlıklarının ilk toplantısı yapıldı.

Organizasyon komitesi katılımcıları, 21 Mayıs’ta gerçekleştirilecek ve 28 Mart’a kadar kabul edilmesi gereken anma günüyle ilgili planı görüştü. Tüm belediyelerde, mitingler, dualar ve daha başka anma merasimleri düzenlenecek.

Komiteden verilen bilgilere göre, anma merasimleri çerçevesinde yuvarlak masa toplantıları, tarih-müzik gecesi, film gösterimi, hoşgörü konuları üzerine sanatsal yarışmalar ve tarihçiler ile toplantılar gerçekleştirilecek.

Natpress’in verdiği bilgilere göre, Adıgey okullarında, “XIX. yüzyıl Kafkasya savaşları kurbanları anma ve yas günü” konulu kompozisyon yarışması gerçekleştirilecek. Yarışma, Adıgey Eğitim Bakanlığı ve Geri Dönüşçülere Yardım Derneği tarafından düzenleniyor.

Kaynak: ajanskafkas.com

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Hakkımızda

ÇerkesyaCerkesya.org Çerkesler ve Kafkasya hakkında güncel haberler, Çerkes Kültürü ile ilgili her türlü görsel ve yazılı materyallerin bir arada bulunduğu, Çerkes Kültürünü gelecek nesillere aktarmayı amaç edinmiş hiç bir kurum ve kuruluşla bağı olmayan sadece Kuzey Kafkasya Halklarına taraf bir portaldır.

Çok Okunanlar

Çerkesler Türk mü?

Ara 02, 2018 Rate: 0.00

Kabardey Aile Armaları

Oca 25, 2019 Rate: 0.00

Abzeh Aile Armaları

Oca 26, 2019 Rate: 0.00

Post Gallery