Türkiye’nin Kafkasya Politikası Nedir, Ne Olmalıdır?

Aralık 03, 2018 1011

Türkiye’nin Kafkasya Politikası Nedir, Ne Olmalıdır?Kafkas Derneği’nin 3. Kuruluş Yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde, Türkiye’nin Kafkasya politikasına yeni açılımlar sağlamak ve Türkiye’de yaşayan Kafkasyalıların görüşlerini dile getirmek amacıyla Kaf-Der Genel Merkezi tarafından 6 Nisan 1996 tarihinde Ankara Dedeman Oteli’nde ‘‘Türkiye’nin Kafkasya Politikası Nedir, Ne Olmalıdır?’’

konulu bir panel düzenlendi.

Prof. Dr. Anıl Çeçen’in başkanlık ettiği, TBMM’nde grubu bulunan siyasi parti temsilcileri, konuyu yakından izleyen gazeteci ve bilim adamları ile Kaf-Der temsilcisinin katıldığı panel büyük bir ilgi gördü. Kaf-Der’in Yayınları, bu panelde yapılan konuşmaları derleyerek kamuoyunun bilgisine sunmaktır. Bu kitapta, konuşmalar paneldeki sırayla sunulmakta, kitabın Ek’inde Dünya Çerkes Birliği’nin panele gönderdiği mesaj ile gazetelerde panelden sonra çıkan bazı yazılara da yer verilmektedir.

Yazan: Muhtelif Yazarlar
Yayınevi: Kafkas Derneği
Basım Yılı: 1996

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Hakkımızda

ÇerkesyaCerkesya.org Çerkesler ve Kafkasya hakkında güncel haberler, Çerkes Kültürü ile ilgili her türlü görsel ve yazılı materyallerin bir arada bulunduğu, Çerkes Kültürünü gelecek nesillere aktarmayı amaç edinmiş hiç bir kurum ve kuruluşla bağı olmayan sadece Kuzey Kafkasya Halklarına taraf bir portaldır.

Çok Okunanlar

Çerkesler Türk mü?

Ara 02, 2018 Rate: 0.00

Abzeh Aile Armaları

Oca 26, 2019 Rate: 0.00

Kabardey Aile Armaları

Oca 25, 2019 Rate: 0.00

Post Gallery