Ümit Özdağ

Kasım 27, 2018 1710

Ümit ÖzdağDağıstan (Lak) kökenli olup Milli Birlik Komitesi üyelerinden Muzaffer Özdağ'ın oğludur. 1961 yılında babasının görevli-sürgün olarak bulunduğu Tokyo / Japonya'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini T.E.D. Ankara Koleji'nde

yaptı. Almanya'da Münih Üniversitesi'nde Siyasal Bilgiler, Sosyal Bilimler, Felsefe ve Ekonomi öğrenimi gördü. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Siyaset Bilimi Doktoru olarak çalıştı. "Türk Yurdu", "Avrasya Dosyası" vb. dergilerde yazıları ve incelemeleri yayımlanmaktadır. Yayınlanmış eserleri: "Atatürk ve İnönü Döneminde Ordu Siyaset İlişkisi", "Değişen Dünya Dengeleri ve Basra Körfezi Krizi", "Bilim ve Bilgeliğin Savaşı" (Friedrich Neitzsche'den çeviri), "Gelecekteki Felsefe" (F. Neitzsche'den çeviri).

Kaynak: SEFER E.BERZEG / KAFKASYA DİASPORASI’NDA EDEBİYATÇILAR VE YAZARLAR SÖZLÜĞÜ

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Hakkımızda

ÇerkesyaCerkesya.org Çerkesler ve Kafkasya hakkında güncel haberler, Çerkes Kültürü ile ilgili her türlü görsel ve yazılı materyallerin bir arada bulunduğu, Çerkes Kültürünü gelecek nesillere aktarmayı amaç edinmiş hiç bir kurum ve kuruluşla bağı olmayan sadece Kuzey Kafkasya Halklarına taraf bir portaldır.

Çok Okunanlar

Çerkesler Türk mü?

Ara 02, 2018 Rate: 0.00

Kabardey Aile Armaları

Oca 25, 2019 Rate: 0.00

Abzeh Aile Armaları

Oca 26, 2019 Rate: 0.00

Post Gallery